Header Ads

 Борис Болотов

ВАЖЛИВО!!! Новий закон про “комуналку”: від деталей стає страшно відкривати кран

Верховна Рада в першому читанні прийняла закон «Про житлово-комунальні послуги», документ чекає другого читання і голосування за основу, передає korupciya.com
Нова редакція закону описує вимога і права ОСББ, споживачів і постачальників послуг.

Згідно з документом, комунальні послуги повинні поставлятися безперервно. Перекрити воду можуть тільки для ремонтних і профілактичних робіт, попереджати про які потрібно як мінімум за десять днів. Як і в чинній редакції закону, до кожного виду компослуг є свої вимоги. Так, температура гарячої води повинна бути в межах 50-75 градусів, а сама вода повинна відповідати вимогам до питної. Якщо замість гарячої води з крана йде тепла, можна платити менше: 50-75 градусів – платити 100% від тарифу, 45-49 градусів – платити 90%, 40-44 градуси – платити 70%, менше 40 градусів –по тарифу на холодну воду.Відзначимо, що мова йде про температуру води на вході в будинок. Взимку, якщо труби не утеплені, поки вода дійде до квартири, її температура може знизитися на п'ять-сім градусів. При цьому утеплення труб в будинку лягає на плечі мешканців.

Також прописані вимоги і до центрального опалення. Температура в опалювальних кімнатах повинна бути не нижче 18 градусів (у кутових – 20 градусів). За кожен градус нижче 18 – мінус п'ять відсотків від суми в платіжках. Якщо температура повітря в квартирі нижче 12 градусів, згідно із законом, платити за опалення не потрібно. Однак при цьому в Законі «Про житлово-комунальні послуги» уточнюється: «За умови здійснення власником, балансоутримувачем будинку заходів по утепленню приміщень і місць загального користування».

Якщо в квартирі старі вікна, які пропускають тепло, вимагати від постачальника послуг перерахувати суму в платіжках не вийде.

У законі також прописано, що постачальники послуг повинні починати опалювальний сезон протягом трьох діб після того, як середньодобова температура на вулиці закріпилася на рівні восьми градусів тепла. Якщо ця вимога не виконується, на четверту добу і кожен наступний день сума у платіжках за місяць повинна зменшуватися на 3,3%.

На платформі Blogger.