Терміново: закордонні паспорти українцям не продовжуватимуть – що робити
Терміново: закордонні паспорти українцям не продовжуватимуть – що робити
“З 1 жовтня закордонні паспорти українцям не продовжуватимуть! У разі закінчення терміну їх дії потрібно оформити новий документ. Закордонні паспорти, термін дії яких було вже продовжено, залишатимуться дійсними упродовж цього терміну”, — таке повідомлення на своєму сайті вмістило Міністерство закордонних справ. Дивно, але його автором є навіть не саме МЗС, а консульство України в Нью-Йорку. З’ясовуючи деталі цієї зміни ми зіткнулися із ще важливішим фактом, про який досі не знає більшість українців — тільки тому, що держава про нього не нагадує. Із 1 жовтня для виїзду за кордон українці можуть замовити лише так званий біометричний паспорт! Деталі змін з’ясовуємо у Романа Недільського, заступника начальника департаменту консульської служби МЗС, пише http://www.akcent.info/
— Отже, що саме зміниться для потенційних отримувачів закордонного паспорта після 30 вересня? — Почну з основної новації — 1 жовтня закордонний паспорт без електронного носія вже не видаватиме ні Державна міграційна служба (якщо йдеться про замовлення паспорта в Україні), ні наші закордонні консульства. Заяви прийматимуть лише на виготовлення біометричних паспортів. Про це йдеться у відповідному законі, який депутати ухвалили ще в липні, але набуде чинності він з 1 жовтня. Просто влітку всі жваво обговорювали іншу новацію цього закону — внутрішні біометричні паспорти у формі ІД-картки, тому це питання випустили з уваги. Нагадаю, що для отримання біометричного паспорта треба пред’явити внутрішній паспорт, сфотографуватися, залишити відбитки вказівних пальців та поставити підпис на електронному планшеті. Ці дані заноситимуть на вмонтований електронний чип. Документ із терміном виготовлення 20 робочих днів коштує 518 гривень, а за 7 днів — приблизно вдвічі більше. У закордонному консульстві біометричний паспорт коштує в середньому 75 доларів, залежно від рівня життя в тій чи іншій країні.
— Чи можна буде з 1 жовтня користуватися паспортом без електронного чипа? — Звичайно, але лише до закінчення його терміну, після чого обов’язково треба буде виготовити біометричний паспорт. Крім того, до закінчення свого терміну будуть дійсними й ті закордонні паспорти, термін яких продовжили. Термін дії нашого закордонного паспорта становить 10 років, отож якщо його продовжували, то автоматично знову на 10 років. Та з 1 жовтня скасували можливість такого продовження. — Які громадяни раніше мали можливість продовжити дію наявного в них на руках паспорта, а тепер втратять таку можливість? — Термін дії закордонного паспорта продовжували в Державній міграційній службі чи в консульствах тільки у виняткових випадках. Коли, наприклад, терміново треба перетнути кордон, а в останню хвилину виявлялося, що термін дії паспорта закінчився. Але ці винятки переважно стосувалися українців за кордоном. Крім того, продовжувати наразі, до 1 жовтня, можна лише закордонні паспорти зразка від 1994 року, вони червоного кольору. Технічний опис цього документа дозволяв зробити в ньому відмітку про його продовження.
>
Post a Comment