Header Ads

 Борис Болотов

За що людям жити? Роботи для українцiв тепер не буде, всiх звiльнять

Українцям варто готуватися до чергових складних часів. Швидше за все, з роботою, особливо високооплачуваною, найближчим часом у багатьох будуть проблеми. – повiдомляє Корупцiя.Iнфо. Сообщает http://korupciya.com

Про погіршення ситуації на ринку праці попереджає навіть завжди зайве оптимістична Державна служба зайнятості

Згідно з її останнім звітом, за підсумками першого кварталу цього року чисельність зайнятого населення в Україні становила 16,1 млн. чол., що на 200 тис. менше, ніж за аналогічний період минулого сезону. Рівень зайнятості впав, відповідно, з 56% до 55,6%, а безробіття зросло з торішніх 9,6% до 9,9%.

Але насправді невлаштованих працівників в Україні набагато більше. Адже, за даними Держслужби зайнятості, майже 122 тис. українців перебувають у неоплачуваних відпустках, а 430,6 тис. переведені на неповний робочий день, з відповідним скороченням зарплат.

Найвищий відсоток формально працюють, які по суті заробляють копійки в промислових регіонах країни. У Запорізькій обл. і в українській частині Донбасу в такому режимі працює від 11,2% до 14,3% всіх штатних працівників, тоді як в середньому по країні – 5,5%.

І буде тільки гірше. Як стверджують в Держслужбі зайнятості, 223 тис. українців вже попередили про звільнення (це на 8,2% більше, ніж в минулому році). Більше всього отримали чорну мітку від роботодавців в Києві (40,8 тис. чол.), Харківській (17,7 тис.), Дніпропетровській (16,1 тис.), Житомирській обл. (14,8 тис.).

Причому, 60% претендентів на виліт з роботи – фахівці, які працюють в державному секторі: вчителі, лікарі, працівники державних підприємств, чиновники. Втім, бажання позбутися від «зайвих» працівників зараз є практично у всіх роботодавців.

Кількість штатних вакансій на середніх і великих підприємствах продовжує скорочуватися. Якщо в 2012 р воно становило 10,1 млн., а в 2013 р 9,7 млн., то вже 2015 р впало до 8 млн., а за перше півріччя 2016 року – до 7,5 млн.

– розповів UBR.ua керівник департаменту соціальної політики Федерації роботодавців України Юрій Кузовий.

За його словами, найактивніше «ріжуть» штатні розписи промислові підприємства.

Скажімо, якщо в минулому році в машинобудуванні працювало 320 тис. чол., то в цьому – вже тільки 260 тис.

– зазначив Кузовой.

Частково втративши роботу в промисловості українці «перетікають» в інші сегменти, зокрема, сферу обслуговування. Але, зрозуміло, що влаштуватися вдається далеко не всім. І, судячи з усього, негативні тенденції в промисловості будуть тільки зміцнюватися.

З одного боку, в Україні є маса державних підприємств, які управляються неефективно, і зараз багато вакансії там просто закривається. З іншого, на провідних підприємствах проводиться модернізація, автоматизуються всі процеси, в результаті, падає потреба в робочих руках. Не дарма ж кажуть, що один програміст щодня вбиває 20 робочих місць.

– пояснила UBR.ua аналітик Rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Про масштабне скорочення персоналу задумалися навіть недавні драйвери економіки – аграрії.

До недавніх пір галузь тільки створювала нові робочі місця. Але зараз обсяги виробництва скорочуються, особливо в тваринництві (до кінця року – на 5%). Якщо з 1 січня скасують пільги по ПДВ, тільки в тваринництві може зникнути 100 тис. робочих місць.

– розповів заступник глави Аграрної партії України Денис Марчук.
На платформі Blogger.