Header Ads

Путіна покинули двоє його соратників, – ЗМІ

Оточення президента Росії Володимира Путіна, яке в країні неформально називають “політбюро”, покинули екс-глава адміністрації Кремля Сергій Іванов та російський бізнесмен, мільярдер Геннадій Тимченко.Сообщает http://www.zvistka.net

До такого дійшов комунікаційний холдинг “Мінченко Консалтинг” в новій доповіді “Політбюро 2.0″: демонтаж чи перезавантаження?”, який є в розпорядженні “РБК”.

Вихід Іванова з “політбюро” пояснили тим, що він покинув пост глави адміністрації президента Росії. Вихід же з “ближнього кола” президента фігури Тимченка глава “Мінченко Консалтинг” Євгеній Мінченко пояснює зниженням активності бізнесмена у стратегічних напрямках.

Раніше схожий шлях пройшов Роман Абрамович, який, без сумніву, був членом “політбюро” на зорі його формування (в 2004 році),
– сказав Мінченко.

У доповіді наголошується, що в Іванова як у спецпредставника президента позначалося досить широке коло повноважень (неформальне кураторство міністерств транспорту та природних ресурсів), а Тимченко продовжує володіти серйозним фінансовим ресурсом і регіональною клієнтелою.

За даними “Мінченко Консталтинг”, новим кандидатом у “політбюро” став Сергій Кирієнко, який перейшов з поста глави “Росатома” на посаду першого заступника голови адміністрації президента. Йому “Мінченко Консалтинг” відводить технічний сектор структури “ближнього кола” (“секретаріат ЦК”). Новий глава АП Антон Вайн посилив свої позиції як кандидат в “політбюро”.

Член “політбюро” – це лідер великої елітної групи. У Кирієнка і Вайна є потенціал дорости до цієї ролі. Але поки він не реалізований,
– вважає Мінченко.

Політтехнологи вважають, що з решти 8 членів “політбюро” вплив зростає у глави “РОСТЕХу” Чемезова, глави банку “Росія” Юрія Ковальчука, глави “Роснафти” Ігоря Сєчіна і мера Москви Сергія Собяніна.

При цьому, стабільні позиції в путінському “політбюро” тримають прем’єр РФ Дмитро Медведєв, бізнесмен Аркадій Ротенберг, спікер Думи В’ячеслав Володін і глава Міноборони РФ Сергій Шойгу.

На стороні Медведєва “ореол переможця парламентських виборів” разом з Путіним, йдеться в доповіді. Однак в його уряд увійшли представники чужих груп впливу (віце-прем’єр РФ Віталій Мутко, міністр освіти РФ Ольга Васильєва).

Відзначається також зростання фінансового впливу близьких до Медведєва бізнес-груп, однак частина його союзників перебувають під тиском силовиків.

Інформаційні атаки на прем’єра і його оточення та кастинг “наступників”, який відкрито ведеться, також послаблюють іміджеві позиції прем’єра. Додатковим ризиком стає закінчення строку зобов’язань, даних йому В.Путіним в 2011 році,
– наголошують у “Мінченко Консалтинг”.

Окрім того, там вважають, що перший віце-прем’єр РФ Ігор Шувалов і глава “Роснафти” Ігор Сєчін можуть вважатися кандидатами на пост прем’єр-міністра після чергових президентських виборів. У доповіді вказується, що Шувалов, Сєчін, а також Медведєв і помічник президента Владислав Сурков в цьому році були мішенями для сильних інформаційних атак.
На платформі Blogger.