Header Ads

 Борис Болотов

“Депутати не мають права лізти в …” – думка, яка сколихнула всю Україну! Ці слова має прочитати кожен!

Народний депутат фракції «Батьківщина», заступник голови комітету ВР із питань промислової політики і підприємництва Олександра Кужель в інтерв'ю розповіла про форму та зміст найрезонансніших законодавчих ініціатив парламентаріїв та уряду? – передає Корупція Інфо– Однією з найбільш обговорюваних тем є хвиля заборон, зокрема табу на низку  популярних інтернет-ресурсів із закінченням ru. Деякі експерти вважають, що увага до подібних тем — спроба відволікти суспільство від соціально-економічних проблем, яких у країні — віз і маленький візок. Що ви думаєте з цього приводу?

кужель– Мені здається, що вкидають в інформаційний простір якісь речі, які відволікають від точки кипіння. Національно свідомі громадяни ігнорують ці ресурси від моменту початку війни, а «ватники» все одно знайдуть «свою» інформацію. Тому заборонне рішення РНБОУ їх лише надихнуло.

Я більше переживаю за програму 1С. Раніше була українська програма-аналог, а зараз я взагалі не знаю, що робити підприємцям.

Южаніна (Ніна Южаніна – нардеп від БПП, голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики, — ред.) мовчить, рецептів не пропонує, але ж ця проблема значно серйозніша, ніж закриті соціальні мережі. Уявіть собі картину: в усіх підприємців працює бухгалтерська програма, яку потрібно замінити. Це нереально зробити миттєво! Крім цього, треба ще знайти гроші, щоб купити нову програму. Жах.

– Ну, це ж було очевидно й прогнозовано, чому тоді такі рішення приймають поспіхом, без належного аналізу ймовірних негативних для економіки наслідків?
– Ви знаєте, я себе теж раніше постійно запитувала: «Чому, чому?», але потім знайшла абсолютно чітку відповідь на це питання. У них просто не виникає думок подібного масштабу. Це я думаю, що ж тепер бідний підприємець робитиме, а у них такі думки навіть не виникають. Вони діють за формулою: ми прийняли рішення, а ви тепер хоч бийтеся головою об стінку, вирішуйте проблему як завгодно. Якщо у нас були б сильні й яскраві особистості, вони б сказали про проблему. А так що? Всі бояться, нікому нічого не треба.
У нас комісія Вовка (Нацкомісія держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, – ред.) 2,5 року працювала незаконно! Я неодноразово порушувала це питання, однак ніхто не реагував.Потім, коли проблема з’явиться на практиці, президент скаже, що йому підсунули незаконний Указ.

– Ще одна обговорювана зараз тема — зміна пенсійного законодавства й збільшення страхового стажу. Як оцінюєте реформу, яку просуває прем’єр Володимир Гройсман?
– Мені зараз справді дуже страшно за те, що вони зроблять із пенсійною і медичною реформою. Поліцію вже угробили… Знаєте, є такий вислів: «Після аварії машина невідновна». Я боюся, що країна також уже невідновна.

– Тобто можна дійти висновку, що жодних  реформ, про які всує говорить глава уряду, особисто ви не бачите?
– Як я завжди робила, виконуючи закон «Про засади державної регуляторної політики»? В межах певної галузі в форматі «держава-бізнес-споживач» необхідно виробляти рамку, яка була б паритетною для всіх. Якщо ти її чітко виписав, тоді ця реформа хороша. А у нас що виходить? Вигадав щось чиновник, бізнес йому оплатив це, а ми з вами в підсумку програємо. Тому ми й говоримо про те, що це погана реформа, б її писали без нас із вами.

Візьмемо, наприклад, закон, який намагалася протягнути минулого тижня нардеп від«Самопомочі» Олена Бабак і який нам вдалося провалити і направити на друге читання (йдеться про законопроект про комерційний облік комунальних послуг, – ред.). Там нас із вами, як споживачів, просто немає! Ми повинні оплачувати те, що нам скажуть, і все. Тобто ми як роботи. А коли їм починаєш це пояснювати, вони обурюються, мовляв, ти популістка. Яка ж я популістка, якщо в мій будинок хочуть поставити управителя з якою захочуть зарплатою?! Не з середньою хоча б зарплатою, а з якою хочуть. І чому я повинна з кожного договору з монополістом платити цьому управителю комісійні?! І чому я можу лише повідомити цьому управителю, що він погано працює, а не звільнити його?!Такі підходи діють всюди, куди не кинь оком Тарифи підвищують – нас із вами там немає, ми лише оплачуємо рахунки як раби. Уряду класно, він підвищив тарифи, а люди повинні розгрібати…

– У влади вистачає часу не лише на побутові питання на кшталт підвищення тарифів. Її ще хвилює, наприклад, така проблема, як георгіївська стрічка, яка в нашій країні тепер заборонена.

– Для мене все це дуже складно… Мій тато воював. 8 травня я зайшла на сайт Міноборони, вони там зробили чудовий розділ про нагороди. Я знайшла, що Долгоруков Володимир Маркович за такий-то подвиг нагороджений Орденом Червоного Прапора. І весь цей день ми з синами й онуками говорили про діда, я плакала, жалкуючи, що він мені дуже мало встиг розповісти. Ось це важливо, а все інше, розумієте, це просто пил!
На платформі Blogger.