Header Ads

 Борис Болотов

“Ніякого впливу на економічну ситуацію не буде”, – Андрій Новак шокував своєю заявою з приводу грошей Януковича. ЦЕ ПОВИНЕН ЗНАТИ КОЖЕН

Андрій Новак: Як насправді влада витратить конфісковані гроші Януковича
Навіть якщо конфісковані кошти зараховано до Держбюджету, резервів НБУ та Міністерства фінансів, це ще не привід вважати, що вони вплинуть на економічну ситуацію в країні. Так вважає очільник Комітету економістів України Андрій Новак у коментарі Слову і Ділу, аналізуючи заяву Президента про те, що бюджет отримав 1,1 млрд доларів, а Мінфін – 199 млн доларів після конфіскації коштів Януковича, – передає aprioriua.blogspot.com


«Перш за все, певні питання викликає сам процес. Річ у тому, що спочатку мав би бути суд над Януковичем, судове рішення та визнання його, наприклад, злочинцем за статтею державна зрада, але суд геть не закінчився. Важко зрозуміти, на якій правовій основі вже відбувається конфіскація активів, коли ще не почався судовий процес щодо фігурантів», – зауважив фахівець.

Щодо конфіскованих активів, додав він, мільярд доларів при витратній частині бюджету у 800 мільярдів бюджетну ситуацію суттєво не покращить. «Тим більше, частина конфіскованих коштів піде ще на резерви НБУ. В підсумку, ніякого впливу на економічну ситуацію не буде».
Крім того, підкреслив Новак, у цій ситуації насторожує відсутність конкретики, на які цілі та в яких сумах підуть ці кошти.

«Звучить лише одна інформація: 199 млн доларів буде використано для погашення державного боргу. Проте, при загальному державному борзі 72 млрд доларів, сума у 199 мільйонів нічого кардинально не змінить», – зазначив експерт.

Також він нагадав, що у владі було заявлено ніби кошти підуть на оборону та соціальні статті.
«Найгірше, що немає жодної конкретики: які суми витратять на соціальні статті, на які саме напрямки, яким категоріям населення – пенсіонерам, пільговикам, інвалідам, військовим? Гроші зараховані в один казан, тому дуже вірогідно, що вони будуть використовуватись просто в ручному режимі», – резюмував економіст.
На платформі Blogger.