Header Ads

Інвестиція в майбутнє: Щойно Президент України Порошенко підписав скандільний Закон, на який очікували мільйони українців

Президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту в Україні, ухвалений Верховною Радою України 5 вересня.



Про це повідомила прес-служба президента у понеділок, 25 вересня.

Глава української держави вважає, що ухвалення освітнього закону дозволить провести глибоку всеосяжну освітню реформу, яка підвищить якість української освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Закон забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору.

Порошенко особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі. За його словами, закон гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар’єри в Україні.

В той же час президент зазначив, що гуманітарні права національних меншин в Україні при здобутті будуть неухильно дотримуватися.

“Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов’язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн”, – наголосив Порошенко.

Президент також звернувся до Міністерства закордонних справ та Міністерства освіти ¬¬¬– провести необхідні консультації з європейськими партнерами, у тому числі з Радою Європи.

Нагадаємо, що раніше, через скандал навколо закону про освіту президент Румунії скасував візит до України.

Він зазначив, що новий український закон “різко обмежить доступ меншин до освіти на їхній рідній мові”.

До слова, 5 вересня Рада ухвалила в цілому закон України “Про освіту”, яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами – державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти.

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений Верховною Радою закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн.




Своєю чергою президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні.

Згодом у Росії цей закон назвали “актом насильницької українізації, який грубо суперечить ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин”. Держдума РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.
На платформі Blogger.