Header Ads

 Борис Болотов

“Пам’ять про нього триватиме у наших серцях вічно…”: Помер відомий український меценат. Його знав кожен українець

У понеділок, 18 вересня на 93-му році життя помер відомий видавець і меценат Осип Зінкевич, Пише https://korupciya.com
Про це повідомляє у Фейсбуці видавництво "Смолоскип"

"18 вересня 2017 року, на 93 році життя, відійшов у вічність засновник та багаторічний Президент Міжнародного Благодійного Фонду “Смолоскип”,

Голова видавництва “Смолоскип”, меценат, інтелектуал і подвижник Осип Зінкевич. Працівники Фонду і Видавництва глибоко сумують через цю непоправну втрату та висловлюють щирі співчуття родині пана Осипа.

"Пам'ять про нього триватиме у наших серцях вічно", – йдеться у повідомленні видавництва.
Осип Зінкевич народився в селянській родині, його батько був вояком Українських Січових стрільців.

Після Другої світової війни, будучи молодим хлопцем, він опинився в таборі біженців у Західній Німеччині. Потім потрапив у Париж, де закінчив у 1954 році інститут індустрійної хімії.

Був учасником кількох українських молодіжних організацій. У 1956 році переїхав до США. Працював, зокрема, директором дослідної хімічної лабораторії.

Зінкевич упродовж 50 років керував видавництвом "Смолоскип", яке було створене у США в 1967 році і видавало дисидентську і правозахисну літературу, а також твори репресованих українських письменників.
Видавництво "Смолоскип", яке він очолював, опублікувало, серед інших, твори Миколи Хвильового, Олеги Теліги, Ліни Костенко, Василя Стуса, Євгена Сверстюка.

Осип Зінкевич також заснував Музей-архів українського самвидаву. Має орден "За заслуги" ІІІ ступеня
На платформі Blogger.