Header Ads

Путін думав, що “зла Хунта” то тільки в Україні, але Литва та Польща гучно постукали у двері Кремля

Литва хоче відсудити у “Газпрома” 1,5 млрд євро.
Пише https://prefiksblog.co.ua



Литва приєднається до Польщі, яка оскаржує рішення Єврокомісії не штрафувати “Газпром” за підсумками антимонопольного розслідування.

“Результат справи для Литви важливий насамперед тому, що в разі перемоги ми зміцнимо свої можливості відстоювати інтереси наших споживачів газу в Стокгольмському арбітражі, а саме щодо 1,5 млрд євро, які були підраховані поки як теоретичний збиток”, – сказав міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас.

Литва вважає, що російська компанія повинна компенсувати 1,5 млрд євро споживачам газу, які понесли збитки внаслідок нечесного ціноутворення і необгрунтовано високих цін.

Зазначається, що у Єврокомісії 7 років вивчали ділові операції “Газпрому” в Європі, звинувачуючи російський концерн у перешкоджанні конкуренції і в завищенні цін на поставки газу в Східну Європу. “Газпром” звинувачення заперечував.

У травні 2018 року ЄК ухвалила рішення щодо “Газпрому”, однак не оштрафувала російський концерн, поклавши на нього низку зобов’язань, щоб уможливити вільне постачання газу за конкурентними цінами. Польща, яка постраждала від газового монополіста, була невдоволена рішенням ЄК і в жовтні 2018 року оскаржила його.



На платформі Blogger.