Header Ads

Прогнозом погоди на наступний тиждень. Тримайте пуховики під рукою!

На цих вихідних в Україні очікується прохолодна погода, так стовпчик термометра вдень підніметься до позначки в 21-23 градуса вище нуля.




На заході пройдуть грозові дощі, повідомляють синоптики Укргідрометцентру. Спочатку наступного тижня грозовий циклон переміститься на схід, крім того, очікується незначне потепління. Сайт “Сегодня” з’ясував, яку погоду чекати українцям в найближчий тиждень.

Прогноз погоди на тиждень

15 липня сильні дощі очікуються на заході України. При цьому стовпчик термометра коливатиметься в межах 21-23 градусів вище нуля. На решті території – мінлива хмарність. У центрі, в столиці і на півночі температура повітря вдень може піднятися до 23 градусів. Відносно тепла погода в цей день очікується на сході і півдні – до 26-27 градусів тепла вдень

У неділю, 16 липня, грозові дощі пройдуть на заході, в Чернігівській та Одеській областях. У західних областях стовпчик термометра коливатиметься в межах 21-23 градусів вище нуля, така ж погода очікується в центрі і в столиці України. Відносно прохолодна погода – в Чернігівській і Сумській областях. Тут температура повітря буде коливатися в межах 18-20 градусів тепла. На півдні і заході – можливе потепління до 26-27 градусів.

У понеділок грозовий циклон переміститься на схід, також опади пройдуть в Запорізькій і Дніпропетровській областях. Тут очікується потепління до 27-29 градусів тепла. На решті території – мінлива хмарність. На заході – 22-24 градуси, в центрі і на півночі – від 23 до 35 градусів, а на півдні – від 25 до 27 градусів вище нуля.
18 липня дощі з грозами, згідно з прогнозом синоптиків, пройдуть на заході, сході, Дніпропетровській і Запорізькій областях. На півдні – 25-27 градусів, на заході – від 22 до 24, в центрі і на півночі – від 23 до 25 градусів. Відносно спекотна погода в цей день очікується на сході – стовпчик термометра підніметься до 31 градуса вище нуля.

Народний прогноз погоди

15 липня вшановується пам’ять святителя Фотія, митрополита Київського, повідомляє портал “Синоптик”. У минулі часи в цей день був ще святом Берегині. Берегиня шанувалася берегинею від зла і захисницею здоров’я.

До цього часу встигає рання вишня. Наші пращури помітили, якщо до

15 липня на деревах “проглянуть” перші жовті листя – осінь настане рано і зима буде ранньою. У період з 15 по 20 липня у річках і водоймах починає цвісти вода.

16 липня вшановується пам’ять благовірних князів Василя і Костянтина Ярославських. У народі цей день називається Маков, і з колишніх часів вважається нещасливим. 16 липня краще бути обережним і не починати ніяких справи. До цього часу повністю дозріває і лісова, і садова суниця. У цей день наші пращури спостерігали за комарами і мошкарою: якщо вони в’ються колами, хороша погода гарантована в найближчі сім діб.




17 липня відзначається день пам’яті святого благовірного великого князя Андрія Боголюбського. У колишні часи дивились, чи жовтого листя на деревах, якщо є, то осінь рано настане. Цей день визначав погоду 11 серпня: “Який Андрій – такий і Калинник (11 серпня)”. Наші предки в цей день спостерігали, як “грає місяць”. Якщо його видно при сході, то здається що перебігає з місця на місце, змінює свій колір і ховається в хмари. Така “гра” передує гарному врожаю.

18 липня вшановується пам’ять преподобного Афанасія Афонського. У народі в цей день відзначали місяців свято. На Афанасія місяць продовжує грати, що віщує хороший врожай. Наші предки в цей день слідкували за хмарами: якщо на небі пливуть жовті, немов мед, хмари – до дощу. З цього приводу говорили: “З гнилого кута (південного заходу) наволокло хмари – буде дощ”.

19 липня вшановується пам’ять мученика Єрмія. З колишніх часів дійшла традиція на Єрмія варити варення з чорної смородини. Також в цей день вшановується пам’ять преподобної Макрини (Макріди). У народі говорили, що осінь по Макріді треба дивитися, якщо 19 липня дощ, то і осінь буде дощовою: “Макрида мокра – і осінь мокра”.
На платформі Blogger.