Header Ads

Україна готує Росії потужну відсіч в Керченській протоці: «задіють космос»

За ситуацією в Керченській протоці вирішили вести спостереження з космосу

Про нову ініціативу розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін. За його словами, днями в Берліні пройшла консультація з німецькими і французькими експертами з приводу можливого формату моніторингової місії в Азовському і Чорному морях в умовах, коли Росія контролює Крим.
Пише https://korupciya.com



За словами міністра, українська сторона наполягає на тому, щоб спостереження було постійним і ефективним.

«А спочатку ідея наших партнерів полягала в тому, щоб направити по парі представників від кожної сторони, які повинні оцінити ситуацію, зокрема, в окупованій Керчі.

Потім вони зрозуміли, про що йде мова, і що так робити не можна. Зараз ми опрацьовуємо можливості моніторингу і з моря, і з повітря, і очевидно, з космосу. Ефективний моніторинг буде працювати, тільки коли скомбінувати ці методи», – заявив Клімкін.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Крім цього, Київ обговорює можливість присутності іноземних кораблів в Чорному морі.

«Другий аспект – контекст присутності військово-морських сил наших друзів в Чорному морі. Тут є, звичайно, свої нюанси, пов’язані з конвенцією Монтре, але ми маємо ідеї, як це здійснити в рамках міжнародного права. Є ідеї по покупці або лізингу військових кораблів, спільної роботи екіпажів. Так що всі опції ми обговорюємо. Я сподіваюся, що нам вдасться здивувати Росію», – заявив міністр.

Також, за його словами, договір України з РФ про використання Азовського моря буде розірвано "в осяжній перспективі".

"Тоді, коли після слухань у нас буде цілком зафіксована юридична позиція і будуть вирішені питання по міжнародному арбітражу. Якби ми розірвали його раніше, Росія б використала це для послаблення нашої юридичної позиції. Але розірвання договору по Азову не є панацеєю. Це теж потрібно розуміти.

Те, що відбувається навколо російської узурпації прав стосовно Керченської протоки та повзучої окупації Азовського моря, має відповідь, тільки якщо ми працюємо одночасно у трьох сферах: безпековій, економічній та юридичній. Так само, як і рішення щодо Донбасу тільки у безпековій сфері не має сенсу", – сказав міністр.

Як відомо, договір 2003 року про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки передбачає, що це море, яке є внутрішніми водами України і РФ, розділяється лінією державного кордону відповідно до угоди між сторонами.



На платформі Blogger.