Header Ads

Українцям спuшуть космічні борru за комуналку: «Це kатастр0фа, такого не було з кінця 90-х»

Борги українців за житлово-комунальні послуги  продовжують зростати з кожним роком.
Варто нагадати, що за 2018 рік загальний борг громадян України за ЖКП збільшився на 70% і зараз вже 55,6 млрд грн. Однак борги продовжують накопичуватися. І, судячи з усього, уряд хоче списати борги повідомляє Акцент

Зростання боргів в енергетиці офіційно підтвердила керівник Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

Пише http://www.presentnews.biz.ua



«Сумарна вартість спожитої електричної енергії споживачами в 2018 році склала 195,081 млрд грн, заборгованість споживачів на початок 2018 року – 28,942 млрд грн, на кінець року – 33,611 млрд грн, приріст заборгованості за рік склав 16%, або 4,67 млрд грн», – повідомила Оксана Кривенко.

Слід зауважити, що електроенергетика є лише одним з секторів економіки країни, де накопичується борг.

«Варто зазначити, що борги населення в загальному обсязі заборгованості за електроенергію складають лише близько 5 млрд грн, а решта 28 млрд грн – це борги підприємств, бюджетних установ. І це логічно: для підприємств сьогодні тарифи на 150% вище, ніж для населення. Очевидно, що існує прямий зв’язок: чим вищий тариф, тим вище борги », – зазначив голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус.

Як стверджує Андрій Герус, оплата державного підприємства «Енергоринок» за грудень на початку січня склала 89%.

«Це безпрецедентно низький рівень, такого не було з кінця 90-х років. За моїми оцінками, сумарно всі борги населення і підприємств по газу, електроенергії, опалення, воді, досягають вже 100 млрд грн. Це катастрофа, і масштаб катастрофи тільки зростає, – зазначив Герус. – Швидше за все, ми вже пройшли точку неповернення, коли ці борги стають в принципі не погашаються і єдиний спосіб вирішити проблему – це їх списати і закрити бюджетом », – продовжив голова.

За його словами, Кабінет міністрів ще навесні 2017 року схвалив проект закону про погашення 30 млрд грн боргів за електроенергію. Частково за рахунок державного бюджету, а частково – спеціальної надбавкою всім споживачам в тариф на електроенергію. А значить, як пояснює уряд, що той, хто сам правильно платить, повинен буде заплатити ще і за тих, хто не платить.

Також у Верховній Раді підписано законопроект про списання боргів населення за житлово-комунальні послуги на суму 56 млрд грн.

«А ще видача субсидій готівкою, без сумніву, збільшить обсяги боргів і рівень неплатежів. Як і, можливо, нове підвищення цін на газ в цьому році », – зазначив також Андрій Герус.

Варто також нагадати, що засновник Investment Development Property Ігор Черненко повідомив про те, що постачальники комунальних послуг можуть відключати боржникам електрику, газ чи воду. І в Україні вже були такі випадки, коли люди втрачали квартири через борги за комунальні послуги.



Нагадаємо, партія «Опозиційна платформа – За життя» ініціює внесення на розгляд Верховної Ради України закону про списання заборгованості громадян України за комунальні послуги. Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг зросла до 55,6 млрд грн на кінець грудня 2018 року, в той час як в 2013-му заборгованість становила 12,1 млрд грн

Як раніше повідомляв портал «Акценти»,  в листопаді борг українців за послуги ЖКГ збільшився на 21%, або на 4,1 млрд гривень. Загальна сума боргу тепер становить 43, 375 млрд гривень. При цьому, борг за квартплату зменшився на 26,4 млн гривень до 4,021 млрд гривень. А борг за опалення і гаряче водопостачання збільшився на 3,429 млрд гривень до 13,6 млрд гривень. Борги населення за послуги газопостачання теж ростуть – за листопад вони стали більше на 4,121 млрд гривень і становлять тепер 22,129 млрд гривень.

Також портал « Акценти » писав, що в Україні, згідно з новим законом про житлово-комунальні послуги, за борги по комуналці будуть штрафувати. Розмір такого штрафу складе 0,01% за кожен день прострочення після 20 числа місяця. Борги за комунальні послуги накопичує практично кожна десята квартира.
На платформі Blogger.