Header Ads

 Борис Болотов

Скільки ми переплачуємо за комунальні послуги?

Українців змусили не лише змиритися із високими тарифами на послуги ЖКГ, але й у самі тарифи заклали всі можливі понаднормові витрати у розмірі 20% .Сообщает https://world-newse.blogspot.com

Про це повідомив екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко і додав, що таку методику розрахунку тарифів запровадили ще у 2010 році і досі її ніхто не змінив.

"Діє методика, яка була прийнята в 2010 році ще при Януковичі, вона шахрайська — ця методика встановлення тарифів, яка, грубо кажучи, дозволяє тепловикам накручувати за витратним принципом абсолютно зайві рахунки, які, по суті справи, і виставлялися останні п'ять років практично всім українцям. І дійсно, за приблизними оцінками, 20-25% зайвих накруток заплатили українці, які платили останнім часом по рахунках без лічильника. Перше, з чого треба було починати — це змінювати цю методику і робити стовідсотковий облік. Якщо б було бажання це зробити, то вже б у 2014 році ми забули про цю проблему, що на будинках немає обліку", - пояснив Кучеренко. 

За його словами, на сьогодні у Києві досі не має стовідсоткового обліку, тому що зірвана програма, з вини і "Нафтогазу", і "Київенерго", і, в тому числі КМДА.

"Я вже не кажу про всю іншу Україну, де в середньому лише 55-60% будинків з системами обліку. Власне кажучи, тепер задається питання — це випадково чи ні. Звичайно ж, не випадково, тому що монополістам: і НАК "Нафтогазу", і теплокомуненерго, і Київенерго, вигідніше нам без обліку, вибачте, впарювати стільки товару, скільки вони хочуть, за тією ціною, за якою вони хочуть. Ось така система відносин діє на сьогодні", - зауважив Кучеренко.
На платформі Blogger.