Header Ads

 Борис Болотов

ТЕРМІНОВО: ПРИВАТБАНК ПЕРЕХОДИТЬ У ВЛАСНІСТЬ ДЕРЖАВИ

ПриватБанк націоналізують протягом найближчих тижнів. За домовленістю з МВФ на ці цілі виділять 166 млрд грн.Сообщает http://newsnet.hostenko.comУряд планує націоналізувати ПриватБанк протягом найближчих двох тижнів. Виділення коштів на ці цілі погоджено з Міжнародним валютним фондом і зафіксовано в Меморандумі про співпрацю. Експерти жартують, що націоналізація ПриватБанку стане природним результатом “приватизації” Нацбанку. На те, що уряд все-таки наважився націоналізувати найбільший приватний банк України, вказує детальний аналіз тексту останньої редакції Меморандуму про співпрацю України c МВФ. Інформацію про націоналізацію банку також неофіційно підтверджують представники вищого керівництва банківської системи країни, в уряді та Адміністрації президента. Порятунок ПриватБанку відбудеться за рахунок збільшення боргового навантаження на бюджет.

Про поганий стан справ у банку олігарха Ігоря Коломойського за останні місяці не говорив тільки ледачий. Найбільший банк країни – ПриватБанк відчував системні проблеми внаслідок кредитування “свого” бізнесу, в якому злилися банки, заводи, нафтосвердловин, ЗМІ та партії. Падіння ринків, обмеження доступу до ресурсів та зубожіння бюджетних потоків не могло не привести до використання ресурсів банку для латання дірок у бізнесовому клубку. Але діри, як і енергія, нікуди не пропадають: вони тільки переміщаються з одного бізнесу в інший.
Як повідомляв “Апостроф. Економіка” ще в квітні, борг ПриватБанку перед НБУ на початку року оцінювався в суму понад 26 млрд грн. Як вказувалося в розслідуванні видання, Нацбанк своєю секретною постановою надав власникам банку виняткові пільгові умови для погашення цього боргу. Крім цього, власники повинні були поповнити статутний капітал лише на 10 млрд грн, причому не відразу, а до 2019 року. Разом з тим, за неофіційною інформацією від надійних джерел в НБУ, результати стрес-тестів показали, що розмір необхідної докапіталізації в рази більше, ніж зазначені 10 млрд грн, причому докапіталізація потрібна зараз, а не через три роки.

Сьогодні, завдяки меморандуму МВФ, можна нарешті переконатися в тому, що розмір необхідної докапіталізації для порятунку ПриватБанку мінімум в 10 разів більше раніше званої суми.

У п. 13 р. b останньої редакції Меморандуму про співпрацю України і Міжнародного валютного фонду чітко говориться: “У разі націоналізації банку ми залучимо широко відому визнану міжнародну компанію для управління врегульованим банком з метою перетворення його в привабливий комерційний проект в майбутньому”. Крім того, не пізніше ніж через 90 днів після вступу в банк Мінфін розробить і опублікує “Меморандум про взаєморозуміння” з врегульованим банком на умовах, зазначених у п. 17 цього меморандуму.

Як вдалося з’ясувати “Апостроф. Економіка”, в даному випадку мова йде саме про ПриватБанку. Причому кілька джерел, в тому числі з вищого керівництва банківської системи країни, підтвердили виданню, що назва банку не згадується в Меморандумі свідомо – щоб не створювати резонансу. “З тексту не ясно, про який саме банку йде мова, але це зроблено свідомо, щоб не напружувати ситуацію, – заявив один з представників банківської сфери, знайомий з процесом підготовки документа. – Але це – ПриватБанк”, – зазначив співрозмовник видання.

З таблиці 2b додатків Меморандуму англійською мовою (в українській редакції, опублікованій Нацбанком, вона відсутня) видно, що на докапіталізацію банків за підсумком 2016 року планують випустити держоблігацій на 166 млрд грн, в той час як в 2017 році – лише на 12 млрд. для порівняння: за підсумками 2014 року “Ощадбанк” і “Укрексімбанк” було докапіталізовано на 16,6 млрд, а за підсумками 2015 го – на 14,3 млрд.На платформі Blogger.