Header Ads

 Борис Болотов

ВЕЛИКА ВІЙНА, БІЖЕНЦІ ТА РОЗРУХА: В ЄС ДАЛИ ПРОГНОЗ НА ВИПАДОК ПРОВАЛУ РФ ІЗ МОСТОМ У КРИМ

У разі невдачі з будівництвом Керченського мосту в окупований Крим Росія може почати активні бойові дії проти України з метою прокласти сухопутний коридор до півострова, пише intermarium.com.ua


Про це у своєму блозі на “Обозревателе” написав старший науковий співробітник Інституту євро-атлантичного співробітництва в Києві, німецький політолог Андреас Умланд.

На його думку, такий розвиток подій, найімовірніше, призведе до масштабної і затяжної російсько-української війні уздовж північних берегів Азовського моря.

“У такому випадку, Київ навряд чи стане допомагати у вирішенні цього питання, що може підштовхнути Москву до розгляду військових методів досягнення своєї мети. З огляду на те, що на цей момент українська армія стала досить боєздатною, такий розвиток подій, ймовірно, призведе до масштабної і затяжної російсько-української війни уздовж північних берегів Азовського моря”, – пише Умланд.

Читайте також: В РФ оголосили, як помстяться за рішення Ради Європи щодо Криму

За його словами, це може спричинити за собою вельми значні наслідки не тільки для України.

“Можливо, в результаті війни і так вже ослаблена гривня ще сильніше знеціниться, що призведе до ще більшого зубожіння і без того вкрай бідного українського населення. Це, а також інші наслідки повномасштабної війни за Маріуполь, Бердянськ, Мелітополь і т.д. можуть спровокувати українську масову еміграцію в ЄС через “зелені” кордони України з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією (або за іншими маршрутами). Може трапитися, що сотні тисяч людей вирішать бігти від явно програшної війни і загрози злиднів. Подібне масове переміщення населення до того ж до самої війни може призвести до того, що українська економіка і, як наслідок, українська держава в цілому, можуть втратити свою функціональність. Такий розвиток подій може ще сильніше загострити кризу біженців в ЄС через мільйони українців, що біжать від зростаючого хаосу на їхній батьківщині”, – пише політолог.

Крім цього, зазначив Умланд, у разі такого сценарію розвитку подій, одним із головних питань для Євросоюзу буде подальша доля чотирьох атомних електростанцій в Україні.

“До того часу, проте, основною проблемою для Брюсселя вже будуть не біженці. Замість цього, питання про те, що за такого перебігу подій буде з чотирма атомними електростанціями України – в першу чергу, з найбільшою АЕС Європи, розташованою в Запоріжжі – тобто в близькості або навіть всередині вірогідної зони бойових дій. Виходить, що нам всім варто сподіватися на те, що геологам і інженерам Росії вдасться знайти спосіб побудувати цей клятий міст через Керченську протоку…”, – підсумував політолог.

При цьому експерт додав, що “описаний сценарій досить апокаліптичний і, отже, здається малоймовірним”.


На платформі Blogger.