Header Ads

 Борис Болотов

ТРИМАЙТЕСЯ!!! Мустафа Найєм хоче внести зміни в ПДР і дозволити “чуть” випивати за кермом

Продовжуємо боротися з пияцтвом на дорогах. Я хочу, щоб ви уважно поставилися до цих ідей. Ми не просто про «поговорити», ці пропозиції в тому чи іншому вигляді будуть відображені в законах. Тому буду дуже вдячний за всі відгуки експертів і водіїв, передає Корупція.ІнфоНаша команда LEAD office бере участь в національній кампанія "За Безпечні дороги". Йдемо декількома шляхами – публічними дискусіями, зміною законодавства і координацією ініціатив з Національна поліція України. На днях у Верховній Раді відбулося велике обговорення цього питання, під час якого були озвучені наступні пропозиції:

1. Ввести градацію санкцій в залежності від ступеня сп'яніння, щоб людина з вмістом алкоголю в крові 0,2 проміле не несла таке ж покарання, як людина з 2,50 проміле. Можливо, за вміст алкоголю між 0,2 і 0,49 проміле повинен бути передбачений лише штраф без позбавлення права керування.

2. Альтернативна пропозиція: підняти поріг допустимого вмісту алкоголю до 0,5 проміле, залишивши рівень 0,2 проміле як поріг для молодих водіїв (з досвідом водіння менше певної кількості років або до досягнення певного віку) і для водіїв комерційного транспорту (громадський транспорт, таксі, вантажні автомобілі).

3. Дати поліції право на випадкові перевірки вмісту алкоголю в крові (т.зв. Random Breath Checks), за принципом «Коли завгодно і де завгодно» ( «Anytime, Anywhere»). При цьому заохочувати поліцію робити велику кількість таких випадкових перевірок. При цьому важливо (!) передбачити адекватне право поліції при такому інспектуванні не зловживати своїм правом і перевіряти документи водія, якщо тест не дав позитивного результату.4. Нарешті врегулювати питання впровадження т. зв. «Пунктів тверезості», на яких би перевіряти всіх (!) водії в потоці автомобілів. Такі пункти, за прикладом країн ЄС, повинні виставлятися в певні дні та час, наприклад у вечірній час в п'ятницю і суботу, і їх робота повинна висвітлюватися в ЗМІ. Це превентивна міра, яка повинна зупиняти водіїв від бажання сідати за кермо в нетверезому стані, тому що «все одно не зловлять».

5. Проводити освітні, рекламні та медійні кампанії по впливу на поведінку водіїв, які б пропагували неприпустимість водіння після вживання алкоголю і популяризували бажані моделі поведінки. Наприклад, драйвери на виклик або «designated driver» – коли серед відпочиваючих в компанії вибирається один водій, який утримується від вживання алкоголю і розвозить своїх друзів додому. Такі кампанії вже давно проводяться в Бельгії, Голландії, Франції та Люксембурзі.

6. Запровадити практику передачі інформації про порушення ПДР страховим компаніям, що істотно збільшить вартість страхового платежу для порушників.
На платформі Blogger.