Header Ads

 Борис Болотов

Кожен з нас робить ЦЮ помилку на кладовищі, через яку наші рідні терплять пекельні муки “на тому світі”

Після провідної неділі у народної цілительки і знахарки Марії Дядюсько, 58 років, із села Семирічка на Вінниччині вдвічі більше відвідувачів, ніж зазвичай, передає http://www.ban.net.ua
— Першу ніч після провідної неділі чаклуни поновлюють свою силу. Це одна ніч в рокові (перша неділя після Великодня), коли вони роблять запаси землі із могил, — розповідає Марія Дядюсько. — Люди після провід залишають на могилах рідних свічки, воду, солодощі, крашанки, паски. Все це чаклуни використовують для своїх темних справ.

У провідну неділю на цвинтарі зустрічається енергія живих та мертвих.

— Душі мертвих бачать усе, що відбувається на цвинтарі. До тієї пори, поки батюшка не закінчить поминальну службу. А як заспіває “вєчная память” і три рази обійде навколо цвинтаря, душі повертаються у потойбіччя. Для них усе стає невидимим до наступних проводів. А їхня енергія осідає на залишені на могилах дари. За ними надвечір, щоб ніхто не бачив, приходять чаклуни.

Марія Дядюсько каже, що начаклувати на невдачі, сварки, розлучення, недуги та навіть смерть можна і на квітах із могильних вінків, і через повітря.

— У перші дні після провідної неділі чаклуни сповнені сил та можуть послати закляття думками, промовляючи магічні слова з іменами жертви. Щоб уберегтися від неприємностей, треба заходити на цвинтар тільки через ворота. На вході тричі перехрестіться. Виходячи зробіть те саме, повернувшись обличчям до могил. Знак хреста — це пошана до мертвих і водночас оберіг від нечистого. Вдома свяченою водою тричі вмийте руки й обличчя.

У свяченій воді також споліскують рушник, який стелили на могилі під паску.

— У провідну неділю небіжчики при вході на цвинтар зустрічають своїх родичів. Вийти за ворота не можуть. Душі, які не знайшли спокою, можуть скочити на плечі живої людини, якщо вона часто озирається на цвинтар, і вийти за його межі. У нас на сільському цвинтарі кілька разів бачили дівку в білому платті та фаті. Як вмітить кого, біжить несамовито до краю цвинтаря.

Знахарка знімає страхи, вроки, замовляє хвороби. Говорить, її часто просять зробити наслання, відбити чи приворожити чоловіка, але вона відмовляється.

— Це страшне діло, бо потім наслідки падають страшними прокляттями на дітей й онуків. Знаю, якщо у провідну неділю зібрати землю з дев’яти могил, то можна зробити людині на хвороби і навіть смерть. За рік піде зі світу.

У Великодній тиждень не копають город
— Коли повертаєтеся із цвинтаря додому, тричі мийте руки, — каже столичний біоенергетик Мирослав Олійник, 47 років. — З кладовища не можна приносити продукти. Хліб і паску краще лишити у церкві. Їсти на цвинтарі теж не бажано. Після таких обідів у людей з’являються болячки.

Жінка повинна мати на голові хустку. Дітям чіпляють на куртку чи кофтину маленьку булавку від пристріту.

Біля могили треба прочитати “Отче наш”, можна тричі поцілувати хрест або пам’ятник. Коли йдете з кладовища, зверніться до покійних подумки: “Нам нехай здоровиться, а вам легко лежиться”, “Вам — Царства Божого діждати, а нам — до вас не поспішати”.

У Провідну неділю не можна копати город. Усе посіяне і посаджене на Великодній тиждень погано сходитиме й родитиме.

Бідняки, які збирають крашанки, паски та цукерки на могилах, повинні прочитати молитву за покійного, інакше він приходитиме до них у сни.

Якщо знайдете на порозі або подвір’ї вінок чи квіти з кладовища, розсипану землю, сіль чи крупу, виметіть з подвір’я до найближчого перехрестя. Вроки повернуться до людини, яка хотіла їх на вас навести.
На платформі Blogger.